Распоред налагања Бадњака у Митрополији црногорско-приморској и Епархији будимљанско-никшићкој СПЦ

0
154

МИТРОПОЛИЈА ЦРНОГОРСКО-ПРИМОРСКА

Архијеререјски протопрезвитеријат цетињски:

13:00 – Ријека Црнојевића, Митрополит Амфилохије

15:00 – Испред Цетињског Манастира, Митрополит Амфилохије

Архојерејски протопезвитеријати Подгоричко-даниловградски и подгоричко-колашински:

9:30- Црква Светог Ђорђа, подгорица

10:00 – Лијева Ријека

12:30 – Манастир Пелев Бријег

13:00 -Ћелија Пиперска, Липово, Горње Мрке

13:30 – Драговића Поље

15:00 – Манастир Морача

15:00 – Црква 42 Момишићка Мученика

15:00 – Манастир Дуга

15:00 – Требаљево

15:00 – Остаци древног манастира, Мјесто Црквина, Толоши

16:00 – Коник, мјесто гдје ће се градити Храм Светог Василија

16:00 – Пардус – Љешанска Нахија

16:00 – Црква Светог Ђорђа, Доња Горица

16:00 – Горњи Рогами

16:00 – Међуречје

17:00 – Курило (Манастир Светог Јована Владимира – Зета)

17:00  -Убли, Кучи

17:00 – Црква Светог Димитрија на Крушевцу

17:00 – Црква Светог Петра Цетињског, Спуж

17:00 – Црква Светог димитрија, Колашин

17:30 – Костриковача – Ровци, Митрополит Амфилохије

18:00  – Саборни Храм Христовог Васкрсења, Подгорица

18:00 – Плато Будућег храма свете Петке, Даниловград

19:00 – Дољанска Црква

19:00 – Манастир Златица

Протопрезвитеријат будвански

16:00 – Манастир Подмаине

16:00 – Манастир Прасквице

17:00 – Храм Свете Тројице, Будва

17:00 – Црква Светог Николе – Тудоровићи

Протопрезвитеријат бококоторски:

15:00 – Манастир Подластва

18:00 – Црква Светог Николе, Котор, дјечији бадњак

22:00 – Црква Светог Николе, Котор, централно укрштање бадњака

Протопрезвитеријат барски:

10:30 – Манастир Светих Мироносица, Дупило – Црмница

14:30 – Црква Светог Василија Острошког, Криска Гора

15:00 – Саборни Храм Свети Јован Владимир, Бар

17:00 – Црква Светог Николаја, Метеризи

17:00 – Црква Свете Петке, Сутоморе

17:00 – Успење Свете Богоридице, Вирпазар

19:00 – Манастир Горњи Брчели

19:00 – Црква Светог Стефана Дечанског, Мишићи

Протопрезвитеријат херцегновски:

10:00 – Буновић

15:00 – Црква Свете Неђеље, Јошица

15:00 – Храм Свете Варваре, Мокрине

15:30 – Храм Вазнесења Господњег, Мојдеж

16:00 – Црква Успење Свете Богородице

17:00 – Храм Светог Стефана, Камено

17:00 – Саборна Црква Светог Саве, Морињ

16:00 – Баошићи

17:00 – Бијела

17:00 – Сасовићима

17:00 – Манастир Светог Архангела Михаила, Превлака

18:00 – Храм Светог Архангела Михаила на Белависти

20:00 – Храм Свети Теодор Ушаков

20:00 – Храм Светог Вазнесења Господњег, Топла

ЕПАРХИЈА БУДИМЉАНСКО-НИКШИЋКА

Беране – 20 часова, у порти манастира Ђурђеви Ступови. Бадњаке ће са бројним свештенством и вјерним народом, благословити и освештати Владика Јоаникије.

Свечаност код Ђурђевих Ступова, катедралног манастира Епархије будимљанско-никшићке је централно налагање бадњака на простору наше Богом спасване, светосасвке Епархије будимљанско-никшићке.

 

Никшић – 19 часова, испред Саборне цркве Светог Василија Острошког.

Јасново поље, црква Светог Архангела Михаила – 15 часова

Страшевина, црква зачећа Светог Јована Крститеља – 16:30 часова

Студеначке главице, црква Светог Архангела Михаила – 15 часова

Требјеса, темељи цркве Успења пресвете Богородице – 16 часова

Видрован, 16 часова

Драгова лука – 17 часова, Литургија на Божић у поноћ

Голија – манастир Светог Саве – 18 часова, а божићна Литургија у поноћ

Село Крстац, цркве Светих Петра и Павла – 17 часова

Озринићи – 16 часова, а божићна Литургија у поноћ

Бањани – Црквице, храм Богојављења, Литургија у 10 часова у наставку ложење Бадњака

Село Велимље, Саборни храм – 14 часова

Село Враћеновићи, Саборни храм – 16 часова

Село Почековићи, храм Светог Игњатија – 17 часова

Грахово – 18 часова

Село Заслап – 15 часова

Село Нудо – 16 часова

Вилуси – 17 часова

 

Бијело Поље – 17 часова и 30 минута, код Саборне цркве Светих Апостола Петра и Павла, бадњаке ће освештати и благословити Преосвећени Епископ Јоаникије

Село  Гранчарево – 13 часова

Село Трмниоца – 14 часова

Манастир Вољавац – 13 часова

Село Расово – 15 часова

Село Његњево – 14 часова

Село Сутиван – 15 часова

Павино Поље, цркве Успења Пресвете Богородице – 17:30 часова

Плавска Жупа – 18 часова, код Светосавског духовног центра

 

Плужине – 15 часова и 30 минута, код храма Светог Јована Крститеља

Село Бајово Поље, црква Светог Јована  – 12 часова

Село Сељни црква, Светог Јована 13 часова

 

Манастир Пива – 17:30 часова, а Литургија у 2 сата после поноћи

 

Шавник – 16 часова, код цркве Светог Великомученика Георгија

Село Доња Бијела – 12 часова

Село Петњица – 18 часова

Село Превиш – 19 часова

Село Дужи – 20 часова

 

Манастир Бијела – 15 часова

 

Манаситир Дужи – Литургија на Бадњи дан у 8 часова

 

Андријевица – 16 часова, код цркве Светог Архангела Михаила на Књажевцу

Село Краље – 17 часова

Село Коњух – 18 часова

Темељи манастира Кошутица 18:15 часова

Сеоце код цркве Св. Архангела Гаврила, 18:45 часова

 

Мурино – 16 часова, код храма Свете Петке

 

Мојковац – 16 часова, код цркве Рождества Христовог; бадњаке ће са свештенством и вјерним народом благосиљати Његово Преосвештенство Епископ Јоаникије

Село Пошћење, црква Свете Тројице – 12 часова

Село Лепенац, црква Светог Прокопија – 14 часова

Село Поља, црква Светих Благовијести – 12 часова

Село Штитарица, црква Светог архангела Михаила – 14 часова

 

Жабљак – 17 часова, код храма Преображења Господњег, а божићна Литургија служиће се у поноћ

Село Јаворје – 12 часова

Село Врела – 14 часова

Село Крш – 15 часова

Село Зминица – 16 часова

ПОСТАВИ ОДГОВОР

Please enter your comment!
Please enter your name here