Звезда и на прољеће у Лиги Европе!

0
107

Фудбалери Црвене звезде победили су Келн 1:0 (1:0) у последњем мечу групне фазе Лиге Европе и пласирали се у шеснаестину финала. Црвена звезда је заузела друго место у Групи Х и после 26 година дочекала је пролеће у Европи.

Тим тренера Владана Милојевића у понедељак ће сазнати ривала у шеснаестини финала Лиге Европе, а утакмице ће играти 15. и 22. фебруара 2018. Звезда је постала први клуб у историји такмичења који се домогао нокаут фазе, а стартовао је у првом колу квалификација.

Крцате трибине „Маракане“ су се тресле, срећи није било краја ни код фудбалера ни код навијача Црвене звезде. Дуго, предуго су чекали овакав успех, још од 1992. године.

Келну је пресудио Славољуб Срнић голом у 22. минуту на асистенцију Ненада Крстичића. Трибине су тада први пут експлодирале. Други пут се експлозија чула после последњег судијског звиждука. Све што се дешавало између тога није важно.

Звезди је, с обзиром на победу Арсенала над БАТЕ Борисовим (6:0), био довољан и реми за друго место, али је забележила тријумф и оверила пролеће у Европи.

ТОК МЕЧА:

91+1. минут – ШАНСА ЗА ЗВЕЗДУ! Боаћи је кренуо сам пред гол Келна, али је шутно поред гола!

83. минут – Опасан напад Звезде завршен је шутем Крстичића, али слабим.

77. минут – Гобељић мења Срнића.

73. минут – Доро центрирана лопта из корнера, али је лопта изненадила и Боаћија и Доналда. Од свега само гол-аут за Келн

65. минут – Жути картон за Јојића због фаула над Пешићем.

64. минут – Прва измена у Звезди. Милојевић појачава офанзиву, Пешић мења Јовичића.

54. минут – ШАНСА за КЕЛН! Осако се нашао у срцу шеснаестерца, али је шутирао поред гола.

48. минут – Жути картон за Срнића због беспотребног фаула.

47. минут – Нова бакљада навијача Келна…

46. минут – Делије су развиле транспарент са поруком: „Напред младићи, куцнуо је час, Северна армија увек је уз вас“.

46. минут – Почело је друго полувреме.

37. минуту – И опет Јојић. Овај пут је са 18 метара тукао снажно и непрецизно, а Савић је за сваки случај изблокирао тај ударац.

34. минут – Поново Јојић прети. Одузео је лопту Звездиним играчима, ушао у казнени простор искоса са десне стране и тукао – у спољњи део мреже.

30. минут – Савић је први „пожутео“ вечерас, због фаула над Осаком.

22. минут – ГОООЛЛЛ – 1:0 – СРНИЋ! Звезда је из прве шансе повела. Крстичић је прошао по десном крилу и дао „повратну“ на коју су кренули Боаћи и Срнић. Нападач из Гане је препустио Срнићу да пуца, а овај умало није поцепао Келнову мрежу.

15. минут – После првог корнера за Звезду, Ле Талек је пробао главом, али слабо.

14. минут – ШАНСА за КЕЛН! После дуплог паса Јојић се нашао у доброј позицији, али је шутирао право у Борјана.

11. минут – Гости имају иницијативу на почетку, имали су већ четири корнера, а после последњег у низу су први пут упутили ударац у оквир гола – Борјан је сигуран.

8. минут – „Делије“ певају, Немци дивљају на трибини, а на терену ривали још опипавају пулс један другом.

САСТАВИ:

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА:Борјан – Стојковић, Савић, Ле Талек, Родић – Доналд, Јовичић – Срнић, Канга, Крстичић – Боаћи.

КЕЛН: Т. Хорн – Олковски, Соренсен, Ј. Хорн, Рауш – Озкан, Леман, Јојић – Клеменс, Осако, Гираси.