Партизан и на прољеће у Лиги Европе!

0
111

Фудбалери Партизана побиједили су на свом стадиону Јанг бојс 2:1 и коло прије краја групне фазе такмичења обезбиједили пласман у шеснаестину финала Лиге Европе. Црно-бијели су се придружили Динаму из Кијева, који је још раније обезбиједио пролаз даље из Групе Б. Управо ће се та два тима састати 7. децембра у Украјини у утакмици последње рунде, која ће имати резултатски значај утолико јер ће се борити за прво мјесто.

Више од 20.000 навијача Партизана пало је у делиријум када је завршен меч у Хумској. „Гробари“ су дочекали прољеће у Европи после 13 година!

Претходно, црно-бијели су у сезони 2004/05 под вођством тренера Владимира Вермезовића стигли до осмине финала Купа УЕФА, у коме су елиминисани од каснијег освајача трофеја московског ЦСКА. Сада је екипа предвођена Мирославом Ђукићем начинила подвиг.

Црно-бијели су до побједе дошли головима Леандреа Тавамбе и Огњена Ожеговића после драме у Хумској.

Партизан је повео већ у 12. минуту када је Тавамба добро реаговао главом после прекида Јанковића.

Међутим, радост домаћина трајала је само 13 минута. Тада је Сулејмани извео корнер, Тавамба погријешио, а Нгамалеу то казнио.

На нову експлозију одушевљења на трибинама чекало се до 53. минута када је Ожеговић крунисао најбољу акцију црно-бијелих. Асистирао му је Пантић.

У наставку, како је вријеме одмицало, гости су вршили све јачи притисак. Лидер швајцарског првенства је додавао гас, Партизан се грозничаво бранио и на крају одбранио!

У исто вријеме Скендербег је савладао Динамо из Кијева 3:2, али све то није важно јер су украјински и српски представник остали недостижни за ривале у групи.